AQUA: provider kvalitních služeb - internet, kabelová televize, digitální televize

Internet

Kabelová televize

Digitální televize

IPTV

Datum: 18. červen 2019 Tel.: +420 605 501 505 | Kontaktujte nás

Optická síť FTTB

FTTB - Optika do domu
a služby IPTV (digitální televize)

O projektu metropolitní optické síti FTTB (optický kabel do domu)

Projekt vybudování pasivní optické infrastruktury FTTB v Šumperku a Zábřehu na Moravě s využitím nejmodernější technologie přístupu k širokopásmovým službám vznikl v roce 2005 a v následujícím roce začala realizace sítí. První část projektu byla realizován s podporou Ministerstva informatiky ČR v rámci projektu podpory vysokorychlostního internetu. Metropolitní optická síť nabízí připojení vysokorychlostního internetu až do 100 Mbps. Technologie přístupu k internetu pomocí optické infrastruktury se vyznačuje dosažením vynikající latence (odezvy) při komunikaci mezi servery a koncovými PC (např. on-line hry), bezkonkurenčním potenciálem v možnosti okamžitého navyšování rychlostí až do 100/100Mbps. Projekt v Šumperku zahrnuje nasazení služby digitální kabelové televize (IPTV) pro účastníky až s 75 digitálními programy s možností připojení jakéhokoliv televizoru pomocí Set-top-boxu. Navíc služba IPTV umožní příjem bloku programů ve vysokém rozlišení (HDTV). Nasazení digitální televize (IPTV, DVB-C) v kompletní nabídce v Zábřehu se připravuje v návaznosti na územní řízení pro výkop optického propojení.

Dosavadní zkušenosti navíc zaručují vynikající spolehlivost dostupnosti internetu včetně dosahovaných objednaných rychlostí, které jsou většinou nad 110% z deklarované ceníkové rychlosti. Individuálně je možné nabídnou i služby pronájmu serverů v nové serverovně v Šumperku disponující špičkovými parametry (2x nezávislý okruh 1Gbps, vlastní primární zdroj energie, UPS, bezpečnostní přístup, klimatizace, antistatické zajištění).

Služby sítě FTTB

 • přístup k symetrickému internetu až do rychlosti 100Mbps
  (jde o internet, kde je stejná rychlost k vašemu počítači, tak je stejná rychlost od Vašeho počítače do světa internetu)
 • QUICKMEDIA IPTV
  (digitální televize po internetu na síti FTTB Moravanet)
 • VoIP
  (telefonování po internetu)
  službu připravujeme, ostatní služby jiných provozovatelů v provozu
 • Hausing v nové serverovně v Šumperku
  (moderní nová serverovna v provedení 19" , 2x1Gbps, klimatizace, UPS, záložní zdroj energie, antistatické provedení, monitoring)
  pouze pro klienty sítě Moravanet
 • připojení firemních sítí
  (připojení pomocí vyhrazených VPN, firemní okruhy apod.)
Dosah pokrytí optické sítě FTTB Moravanet v Šumperku

Zobrazit
Mapa pokrytí Šumperk

platný od: 01.04.2010


Dosah pokrytí optické sítě FTTB Moravanet v Zábřehu

Zobrazit
Mapa pokrytí Zábřeh

platný od: 14.11.2012


Ceník - platný od 1.1.2016

Ceník - platný od 1.10.2014

©2008-2013 AQUA a.s.