Kabelová Televize

Televize ve formátu DVB-C: SD , HD , 4K

Vychutnejte si širokou nabídku programů z pohodlí Vašeho domova. S kabelovou televizí AQUA budete mít zábavu pro celou rodinu za rozumnou cenu.

DVB-C (digitální TV na TKR)

je standard digitálního televizního vysílání v sítích kabelových televizí. Systém je kódován pomocí komprese MPEG-2 (SD), MPEG-4/H.264 (HD) a MPEG-4/H.265 (4K).

DVB – C (Digital Video Broadcasting Cable). Jde o digitální systém používaný v kabelových rozvodech a přináší oproti analogové televizi v normě PAL vyšší kvalitu obrazu a více programů. Systém umožňuje vysílání s vyšším počtem řádkování tedy HDTV, UHD vysílaní.

Jakým způsobem se dostanete DVB-C vysílání k Vám?

Pomocí Vaší současné zásuvky kabelové televize. K zásuvce připojíte námi dodaný set-top-box (konvertor), který připojíte k televizoru formou analogového nebo digitálního rozhraní, nebo využijete Váš vlastní televizor vybavený DVB-C tunerem (pro extra balíčky musí mít CA šachtu).

Velkou výhodou vysílání v DVB-C je, že umožňuje přenos cca až 300 programů, což nebylo u analogové sítě možné. Do set-top-boxu nebo CA modulu je u prémiové nabídky navíc nutné zasunout naší přístupovou kartu, která zajišťuje autorizaci a dekódování programů stejně tak jako například u satelitního příjmu.

Set-top-box pro DVB-C

Set-top-box DVB-C bude od naší společnosti zapůjčen nebo si ho lze zakoupit. Programová nabídka je dle požadavků majitelů autorských práv kódovaná šifrovacím systémem (CONAX ).

Je také možné zapůjčit nebo zakoupit CA modul Conax. Je možné jej použít v televizorech i set-top-boxech. Podmínkou je, aby v používaném koncovém zařízení byl televizní tuner DVB-C a kompatibilní CI (common interface) slot.

Návod na použití set-top-boxu

Co je set-top-box?

(zkratka STB) je zařízení sloužící k převodu digitálního televizního signálu na signál, který jsou schopny zpracovat televize bez digitálního tuneru, tedy signál analogový. Přístroj je zapojený mezi televizí a anténou (většinou anténní přípojkou). Set-top box obsahuje většinou jeden vlastní digitální tuner, volba programů se proto provádí přímo na něm, nejčastěji dálkovým ovladačem.

Dokumenty ke stažení

Ceniky

Ceník - platný od 1.1.2022
PDF soubor (365.56 KB)

Ceník - platný od 21.5.2021
PDF soubor (365.64 KB)

Ceník - platný od 1.12.2019
PDF soubor (214.63 KB)

Ceník - platný od 1.1.2019
PDF soubor (214.61 KB)

Ceník platný od 1.12.2017.pdf
PDF soubor (214.36 KB)

Ceník - platný od 1.1.2016
PDF soubor (323.16 KB)

Ostatní

Informace dle zákona č 101/2000 Sb.
PDF soubor (183.75 KB)