Internetová televize

IPTV

Vítejte v 21. století, díky AQUA IPTV můžete sledovat programy z celého světa.

IPTV (digitální TV pro optickou síť)

je systém, kde jsou služby digitální televize šířeny prostřednictvím IP protokolu přes počítačové sítě. Použití technologií pro počítačové sítě je hlavní rozdíl IPTV od klasického plošného nebo kabelového vysílání.

 
Obchodní spojení IPTV a přístupu k Internetu je označováno jako služba DUO.

IPTV distribuje digitální program, který je oproštěn od chyb znamých u analogového vysílání jako zrnění, duchy, neostrost, baravné chyby apod. Pokud dochází u digitálního signálu k chybě, pak se projeví tzv. kostičkováním, jelikož ztráta pouhého 1 paketu je jedna kostička. U IPTV je také možno vysílat programy ve vysokém rozlišení HDTV nebo ultra vysokém rozlišení UHDTV, nutný je však set-top-box, který podporuje tento formát. V našich sítích jsou programy HDTV tak i programy v  UHDTV. 

Set-top-box

Set-top box je zařízení, které se připojuje ke zdroji internetového připojení (optická síť FTTB Moravanetu ) a z druhé strany je připojené k televiznímu přijímači pomocí příslušného kabelu. Volba programu se provádí pomocí dálkového ovladače, který je součástí set-top-boxu. Set-top-box se umístí na místo s dostatečnou cirkulací vzduchu, aby nedocházelo k přehřátí zařízení a současně tak, aby byl v dosahu propojovacího kabelu k televizoru. Na televizním přijímači naladíme příslušný vstup (např. AV, HDMI) a programy již přepínáme dálkovým ovladačem na set-top-boxu.
 


►► SD Set-Top-Box AmiNET 110

pro službu IPTV umí přenést televizní videosignál v digitální kompresi MPEG-2 a tento signál dále zpracovat a zobrazit na připojeném televizním přijímači v normě PAL.Výstupní signál je možné zobrazovat v poměrech 4:3 a 16:9 a pokud je podporován tak i stereo zvuk v systému Dolby 5.1.


Set- top box Amino - uživatelská příručka (0,7 MB)
 


►►HD set-top-box Z205

VÝSTUPY: HDMI, komponentné konektory,kompozit konektory,CINCH,optický konektor VSTUPY:RJ-45,napájací vstup 12V,USB
Rozlíšení: 1 920 x 1080 p kodeky: H264, VC-1, MPEG2, MPEG4, DivX rozměry: 220 x 160 x 40 mm
USB PODPORUJE AUDIO A VIDEO FORMÁTY:video - h264, divx, xvid, audio - ac3, vorbis, acc, aacHD


 

 

 

 

Dokumenty ke stažení

Ceniky

Ceník - platný od 1.12.2019
PDF soubor (214.63 KB)

Ceník - platný od 1.1.2019
PDF soubor (214.61 KB)

Ostatní

Informace dle zákona č 101/2000 Sb.
PDF soubor (183.75 KB)